Вакансії в Канаді

Відвідування

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні19
mod_vvisit_counterВчора21
mod_vvisit_counterЦього тижня19
mod_vvisit_counterМинулого тижня172
mod_vvisit_counterЦього місяця343
mod_vvisit_counterМинулий місяць795
mod_vvisit_counterЗагалом135009

На сайті: 2
Дата: 2019-07-15 17:05

Atlantic Immigration Pilot Program (AIPP)

Атлантичний пілотний проект (АПП)

В   АПП    входять   провінції :

1)    Nova Scotia

2)    Newfoundland and Labrador

3)    New Brunswick  (найбільший)

4)    Prince Edward Island

Причина створення зазначеної програми – нестаток робочої сили в зазначений провінціях та мала кількість самого населення.

АПП стартувала в травні 2017 року. Вона розрахована на 3 роки але у будь-який момент може бути закритою. Загальна квота на 2017 рік  - 2000 місць. Тобто, кожна провінція отримує 500 вакансій. На ці вакансії претендують не тільки шукачі за межами Канади але і робітники, які вже працюють по робочим візам на території цих провінцій, а також іноземні студенти, які навчаються на цих територіях.

Роботодавець, який бажає приймати участь  в АПП має подати заявку владі. Крім цього, він проходить перевірку на відповідність вимогам зазначеної програми. Лише після цього, він може почати процес пошуку робітника з закордону. Далеко не всі роботодавці бажають проходити цю процедуру.  Єдине послаблення для канадського роботодавця це те, що він  не повинен отримувати LMIA від влади.

Але самі вимоги до кандидата, по зазначеній програмі,  спрощені.  Так, мовний рівень IELTS знижений до  4 балів.

Потенційні кандидати поділяються на три групи.

1)       Висококваліфіковані робітники  ( досвід роботи за останні три роки по одній спеціальності має бути не менше 1 року або 1560 годин, тобто по 30 годин в тиждень. Full time) в даній категорії оцінка диплома необхідна. Рівень специфікації за NOC   є  0 – A – B

2)    Для спеціалістів середньої кваліфікації (освіта – мінімум школа, дуже рідко вимагається 1 рік навчання після школи). Рівень специфікації за NOC   є  0 – A – B – С

3)    Для випускників навчальних закладів ( має закінчити мінімум 2 роки навчання в закладах вказаних провінцій та прожити там мінімум 16 місяців).

Загалом, щоб пройти по цій програмі існує два варіанти:

1)    Ви навчаєтесь в одній з провінцій, закінчуєте 2-х річну програму навчання, ви можете отримати запрошення від роботодавця і на цій підставі подавати заяву на імміграцію. В цьому варіанті «плюс» в тому, що вам не треба мати досвід роботи.

2) Отримати запрошення від роботодавця,  перебуваючи в своїй країні.

Слід зазначити, що запрошення від роботодавця має бути мінімум на термін один  рік. Крім цього, ваша майбутня робота може бути не пов’язана з вашою  освітою.

Для пошуку потенційних працівників, існують так звані виїзні сесії.  Їх організовують імміграційні органи, а роботодавці в них приймають участь. Інформація стосовно виїзних сесій мала б  розміщуватися на сайтах вказаних провінцій.   АЛЕ. Як показує практика, жодної інформації про ці сесії не надходять у відкриті джерела інформації. Все зводиться до отримання даних про дату сесії від якихось знайомих, друзів, колег, які вже працюють в Канаді і десь там, «краєм вуха», почули про дату і місце сесії. Тобто, жодного інформаційного повідомлення про місце і дату сесії ніколи не було у відкритих джерелах інформації. І навряд чи буде.

Хоча, слід відзначити, що перші виїзні сесії відбулись у Манилі (Філіпіни) та у Варшаві.

Одним з негативних факторів в цій програмі є наступне. Коли потенційний кандидат якимось чином отримав запрошення від роботодавця, надав йому необхідні документи (IELTS та оцінку диплома), роботодавець сам подає документи апліката в імміграційні органи.  Далі, всі необхідні документи, зокрема довідка про неосудність, оцінка диплома (якщо не зроблена),  запит в школу або ПТУ, канадська сторона замовляє самостійно. Тут у них працює правило « необхідні документи для імміграції повинні проходити «мимо» рук самого апліканта».   Нажаль, це займає надто багато часу.

І виходить наступна картина, коли  аплікат, дочекавшись дозволу на в’їзд від влади (яка отримала відповіді на всі запити і якщо отримала), приїхав у провінцію, оселився, приступив до роботи, починається наступний бюрократичний етап.

Кандидат повинен мати Settlement plan. Що це?  Імміграційна влада в Канаді вважає, що для нормально адоптації в країні кандидат має розуміти, що йому для цього треба зробити. Тобто мати план, який у письмовій формі повинен надати державній структурі. В зазначених провінціях існують організації (перелік на сайті cic.gc.ca), які допомагають в адоптації та проводять оцінку самого кандидата.  Процедура формальна але повинна бути здійснена і кандидат повинен там зареєструватись.

В кінці, кандидат отримує останній документ - Endorsement certificate.

ПІДСУМОК:

Зміст  Атлантичного пілотного проекту полягав в тому, що роботодавець може скоріше найняти робітника, якого неможливо знайти в Канаді. Насправді, і це підтверджує сама канадська сторона, програма не працює, як була замислена.  Реальна проблема полягає в тому, що здається, ніхто не бажає брати людей на роботу не побачивши їх. Тому переважна більшість людей, яки проходять по цій програмі, це люди, які вже знаходяться в Атлантиці (працюють по робочим візам або закінчують навчання).

Крім цього, бюрократична процедура отримання підтвердження всіх необхідних документів для імміграції (їх запити в країну перебування кандидата) вкрай негативно впливає на сам процес приїзду людини на роботу.  Часто трапляються ситуації, коли людина, яка перебуває не в Канаді,  отримала запрошення від роботодавця і вважає, що «справа зроблена», через певний час отримує відмову від нього без жодного пояснення причини. Адже роботодавець не може чекати по півроку на документи від імміграційних установ.

Слід зазначити, зараз початок 2018 року,  квота ще не затверджена. Дати і місце майбутніх сесій і досі невідомі.   Підсумок: Атлантичний пілотний проект – це мильна бульбашка, створена, можливо, з добрих намірів, а насправді розбиває молоді надії наших людей.

P.S.   до нас звернулись  вже троє  клієнтів, які не пройшли по цій програмі.

Вони мали запрошення від роботодавця але результат нульовий без

пояснення причин.

Висновки робіть самі.