Вакансії в Канаді

Відвідування

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні19
mod_vvisit_counterВчора21
mod_vvisit_counterЦього тижня19
mod_vvisit_counterМинулого тижня172
mod_vvisit_counterЦього місяця343
mod_vvisit_counterМинулий місяць795
mod_vvisit_counterЗагалом135009

На сайті: 2
Дата: 2019-07-15 17:10

Що таке імміграція

Термін імміграція означає в’їзд в країну, до якої Ви переїжджаєте. Тобто в своїй країні, з якої Ви виїжджаєте, Ви є емігрантом (від’їжджаючим), а в тій країні, в яку Ви в’їжджаєте, Ви є іммігрантом (тобто тим, хто в’їжджає). Однак поняття ці кілька більш ємкі, ніж здається. Одні люди так і залишаються емігрантами все своє життя, інші вже спочатку є іммігрантами. Пов’язано це з тим, що у емігрантів і іммігрантів різні мотиви, по яких вони вирішують змінити країну свого проживання.

Основних мотивів два. Перший мотив робить людину емігрантом. Він полягає в небажанні або неможливості людини жити в тих умовах, в яких вона знаходиться зараз. Тобто людину щось виштовхує зі звичного середовища проживання. Це може бути як загроза її життю (ведуться військові дії, несприятлива кримінальна обстановка, небезпечна екологічна ситуація), так і економічні причини (зазвичай це низький рівень життя в країні проживання без скільки-небудь явних перспектив на поліпшення ситуації). У цьому випадку людина готова їхати куди завгодно, лише б хоч якось поліпшити умови свого існування. Особливих преференцій у плані вибору країни майбутнього проживання в цьому випадку людина не має, вона не розраховує знайти роботу за фахом (завдання - знайти хоч який-небудь більш-менш пристойний заробіток), і користується будь наявною можливістю для в’їзду в більш-менш розвинену країну з тим, щоб потім будь-якими способами легалізуватися (хоча б тимчасово) у цій країні. Як правило, при еміграції люди користуються лазівками в імміграційному законодавстві тих країн, куди вони в’їжджають. Лазівки полягають в тому, що імміграційні правила дозволяють іноземцям перебувати на території цих країн невизначено довго, і більше того, дають можливість працювати.

Куди люди емігрують?

а) туди, куди простіше потрапити (у сенсі простіше отримати в’їзні візи, продовжити їх і отримати дозвіл на роботу);

б) де життя краще, ніж там, де вони живуть зараз (тобто є можливість знайти не дуже кваліфіковану роботу, не дуже добре оплачувану за місцевими мірками, але досить привабливу для емігранта);

в) куди простіше дістатися (тобто переїзд не пов’язаний з великими витратами, і тимчасова легалізація також не вимагає великих витрат).

Другий мотив робить людину іммігрантом. Він полягає в тому, що людина шукає для себе місце, де б вона могла у більшій мірі реалізувати себе в професійній області, значно поліпшити своє матеріальне становище, створити перспективи для себе і своїх дітей. Тобто її завдання - знайти краще місце на Землі, і домогтися гарного положення в соціальній структурі саме в цьому місці. Гасло іммігранта – «краще для кращих» Як правило, такі люди вже мають гарне становище в суспільстві, матеріально влаштовані краще, ніж велика частина їхніх співвітчизників. Тому до вибору країни майбутнього проживання іммігранти підходять раціонально, оцінюючи їх з таких позицій:

- наскільки країна стабільна в політичному, економічному і соціальному сенсах, наскільки статус громадянина цієї країни вагою і що він дає.

- чи дозволяють імміграційні закони країни отримати статус постійного мешканця (а згодом і статус громадянина), наскільки просто і швидко можна отримати цей статус, і що він має на увазі.

Саме цей параметр різко звужує спектр країн, в які можна легально іммігрувати. На даний момент фактично мова йде всього про декілька країн, які мають реальні імміграційні програми. До них відносяться в першу чергу Канада, Австралія і Нова Зеландія. - наскільки країна, в яку планується імміграція, дозволить реалізувати потенційні можливості людини і домогтися бажаного. Потрібно пам’ятати, що навіть якщо країна благополучна у всіх відносинах і Ви при цьому маєте можливість отримати статус постійного жителя цієї країни, важливо ще й наявність терпимості жителів країни до іммігрантів. Що толку від декларацій на рівні уряду, якщо при прийомі на роботу Ви зіткнетеся з тим, що Вас на роботу ніхто не буде брати з-за того, що Ви іммігрант? Лише отримавши по всіх вищевказаних параметрах позитивну відповідь, можна починати імміграційний процес.

Перше. Проаналізуйте, що Вас не влаштовує в тій країні, в якій Ви живете. Подумайте, що можна зробити у Вашій ситуації, щоб вирішити ці проблеми. Потрібно враховувати, що імміграція - процес болісний, і можливо, що простіше вирішити ті проблеми, від яких Ви тікаєте, ніж ті, з якими Ви зіштовхнетеся при імміграції.

Важливо, щоб те, заради чого Ви хочете іммігрувати, варто було витрачених зусиль. Найчастіше причини бувають настільки вагомими, що переважують все інше. Наприклад, екологічні проблеми. У країнах колишнього СРСР досить багато регіонів з неблагополучною екологічною ситуацією. Хоча наслідки життя в такій неблагополучної середовищі позначаються не відразу, проте з великою часткою ймовірності можна сказати, що важкі захворювання і передчасна смерть багатьом в таких регіонах гарантовані. Особливо це помітно, коли бачиш людей у віці 60-65 років з Канади та країн колишнього СРСР. Таке відчуття, що люди з країн колишнього СРСР як мінімум років на 10 старші за своїх однолітків з Канади.

Інша причина - бажання відвезти дітей у більш безпечне місце, уберегти їх від армії і відповідно від участі в бойових діях. Ще одна причина, яка присутня у людей не корінної національності країни проживання - наявність побутового націоналізму і особливо націоналізму, закріпленого на державному рівні. Безсумнівно, крім зазначених причин у кожної людини знайдеться ще не один спонукальний мотив, щоб змінити країну проживання. Тим не менш, зазвичай все ж таки люди їдуть не стільки від того, що їх щось виштовхує, скільки через бажання домогтися в житті більшого.

Що зазвичай хочуть отримати люди від імміграції (з реально реалізуємого):

1. Можливість добре заробляти і мати матеріальні блага. Тут багато чого залежить від наступних чинників: чи буде у Вас можливість працювати на високооплачуваній роботі, тобто чи дозволить це Ваш статус; наскільки в країні імміграції затребувана Ваша спеціальність, і чи зможете Ви, будучи іммігрантом, влаштуватися за фахом; якщо Ви не зможете працювати за фахом, чи влаштує Вас зарплата на тих позиціях, на які Ви зможете влаштуватися; наскільки високий рівень життя в країні, до якої Ви плануєте іммігрувати, тобто яке ставлення зарплати до витрат на життя. Слід заздалегідь прикинути, на що вистачить Вам отриманих грошей, скільки вам доведеться витрачати, і скільки Ви можете при цьому відкладати.

2. Можливість жити в комфортному середовищі існування. Поняття комфортного середовища проживання - наявність наступних факторів: а) безпека, включаючи низький рівень злочинності, висока надійність технічної та технологічної середовищ (наприклад, безпека на автотрасах), екологічна чистота, контроль за якістю продуктів, і т.д. високий рівень соціального захисту, включаючи наявність державного страхування на випадок непрацездатності, якісне безкоштовне медичне обслуговування, якісну безкоштовну освіту, хороша пенсійна програма, і т.д. терпиме ставлення з боку оточуючих, включаючи національну, расову та релігійну терпимість; б) розвинена інфраструктура, включаючи транспортне сполучення, системи телекомунікацій, багате інформаційне середовище, багате культурне середовище, включаючи наявність культурних центрів, рівень побутової культури мешканців, і т.д.

3. Можливість реалізувати себе як фахівця. Часто можливість працювати у провідних компаніях світу дозволяє займатися тим, що ще більше ніхто не робив, бути на вістрі прогресу. Крім матеріальної винагороди є і моральна сторона справи, відчуття своєї важливості. Це також дає відчуття впевненості в завтрашньому дні, тому що провідні фахівці затребувані завжди і скрізь.

4. Забезпечене майбутнє дітей. Один з найпотужніших стимулів, який змушує людей іммігрувати. Оцінюючи країну за цим параметром, важливо враховувати, чи може дати країна Вашим дітям наступне:

-  здорове середовище проживання, тобто, виросте Ваша дитина здоровою;

- гарну освіту. Чи буде освіта досить повною і глибокою, чи буде вона достатньою для його кар’єрного зростання, чи дасть йому отримана освіта можливість працювати в будь-якій іншій країні світу.

- перспективи для Вашої дитини, чого він може досягти в майбутньому.

5. Можливість отримання громадянства, а також цінність громадянства цієї країни, яка полягає у відсутності необхідності отримувати в’їзні візи в розвинені країни, ступеня захисту своїх громадян державою їх перебування за кордоном.

Друге. Визначте для себе країну, в яку Ви можете іммігрувати, і оцініть, чи задовольнить Вас дана країна. При цьому потрібно виходити з тих цілей, яких Ви хочете досягти. Потрібно також знати, на що можна розраховувати, іммігруючи в ту чи іншу країну, тобто який статус Ви можете отримати, які соціальні гарантії Ви при цьому отримуєте, наскільки Ваше положення буде стабільним (тобто наскільки довго Ви зможете перебувати в цій країні легально) , і які види на отримання громадянства. Є багато країн, в які можна в’їхати і отримати дозвіл на роботу. Однак треба розуміти, що Ваше перебування в таких країнах тимчасове, в будь-який момент Вас можуть попросити покинути країну, або позбавити права на роботу. У багатьох країнах отримання громадянства також є нереальним. Більш того, багато країн навіть не дають права на проживання в тому обсязі, як це прийнято в Канаді чи Австралії. Перш ніж їхати в будь-яку країну, Ви повинні знати, отримуєте Ви вид на проживання, або Ви отримуєте тільки дозвіл на тимчасове перебування. Для отримання посвідки на проживання зазвичай потрібно пройти імміграційний процес, тобто своєрідний відбір на відповідність критеріям, які висуваються імміграційними службами країни. Тому, вибираючи країну, думайте про майбутнє, а не тільки про поточний день. Орієнтуйтеся на країни, які проводять активну імміграцію, проходите імміграційний процес відповідно до діючих правил імміграції, тому що тільки це дозволить Вам отримати легальний статус, з яким у Вас не буде проблем у майбутньому. Вивчіть інформацію про передбачувану країні імміграції і уявіть собі, що Ви стали жителем цієї країни. Оцініть, наскільки ця країна підходить Вам. Попередньо буде розумно відвідати цю країну, або, якщо це неможливо, поспілкуйтеся з тими, хто там живе чи, принаймні, був там. Не користуйтеся чутками і неперевіреними даними, отримуйте інформацію тільки з перших рук. На жаль, нам постійно доводиться стикатися з найнеймовірнішими чутками про Канаду, які нічого спільного не мають з дійсністю. Тому підійдіть до цього питання грунтовно. Підійдіть до питання про виїзд відповідально, робіть свій вибір тільки на основі аналізу.